Fotostāsts par šampūna ar lauru eļļu aktīvajām sastāvdaļām. Attēlā redzama aukstā spieduma bioloģiska kokosriekstu eļļa, savvaļā augušu lauru koku lapu eļļa, bioloģiska nīma eļļa, rozmarīns un lauru lapas.
🌿 Gan lauru, gan nīma eļļa – abas ir ar spēcīgu smaržu un koncentrētām ārstnieciskām īpašībām apveltītas eļļas. Laura eļļas smarža atgādina ugunskura dūmus, nīma eļļas smarža ir salda, riekstaina 🥜, ķiplokaina. Lauru lapu eļļa joprojām tiek izmantota senākajās un tradīcijām bagātākajās ziepēs, kas tiek gatavotas Aleppo pilsētā Sīrijā. Runā, ka franči savas Marseļas ziepju tradīcijas aizņēmušies tieši no šīm ziepēm, atmetot lauru lapu eļļu un paturot vien olīveļļu sastāvā. Lauru lapu eļļa tiek izmantota problemātiskas ādas kopšanā, tā regulē tauku dziedzeru aktivitāti, to iesaka pret blauzgnām, ekzēmu. Nīma eļļa ir ieteicama trausliem, bojātiem matiem, kā arī pret blaugznām, psoriāzi, ādas kairinājumu.
🌴 Kokosriekstu eļļa kopj un mīkstina jebkura tipa matus, bet rozmarīna eļļa veicinās matu augšanu. Tam gan būs vajadzīga pacietība un aptuveni pusgads, lai pamanītu rezultātus (tā vismaz apgalvo pētījumi par rozmarīna eļļas iedarbību).
🌿 Un ārpus kadra palicis tulsi augs jeb svētais baziliks (Ocimum Sanctum) – viens no augstāk vērtētākajiem augiem gan ajūrvēdā, gan plaši pazīstams arābu reģionos un arī Andalūzijā. Tulsi smarža ir spēcīga un atgādina kaut ko pa vidu starp baziliku un piparmētru, bet ar rūgtenu noti. Tas tiek uzskatīts par vienu no spēcīgākajiem līdzekļiem pret blaugznām, jo tas regulē šūnu atjaunošanos un tam piemīt galvas ādu nomierinošas īpašības.
Nākamreiz par citām sastāvdaļām!!
Bet pats lauru šampūns iegādājams šeit: https://shampoo.lv/product/sampuns-ar-lauru-lapu-ellu/